سبد محصولات موجود

taptiz-empty-cart
سبد خرید شما خالیست

سبد ثبت سفارش

taptiz-empty-cart
سبد ثبت سفارش شما خالیست
yataghan
CASE NAMAD
bearing
roller bearing
بلبرینگ های خود تنظیم
بلبرینگ کف گرد
رولبرینگ استوانه ای
رولبرینگ بشکه ای کف گرد
رولبرینگ مخروطی
بلبرینگ ZWZ
بلبرینگ رومانی URB
بلبرینگ ETC
بلبرینگ DKFL
بلبرینگ KG
بلبرینگ DPI

پر فروش ترین ها

مشاهده همه

پر بازدید ترین ها

مشاهده همه

محبوب ترین ها

مشاهده همه
بلبرینگ و لوازم جانبی

قیمت و خرید بلبرینگ - رولبرینگ - یاتاقان - کاسه نمد

فروشگاه اینترنتی تپ تیز در دسته بندی بلبرینگ و لوازم جانبی انواع برینگ ها را جای داده ، تپ تیز فروشگاه تخصصی بلبرینگ است و با بیش از نیم قرن تجربه در زمینه فروش بلبرینگ به سراسر ایران همواره در تلاش است تا جایگاه برتر خود را در میان بازار صنعت کشور حفظ نماید. از این رو کلیه برینگ ها نظیر بلبرینگ – رولبرینگ – یاتاقان – کاسه نمد – چاکنت و سایر لوازم جانبی مرتبط با برینگ در وب سایت تپ تیز به صورت اختصاصی بررسی شده و کاربران و مشتریان تپ تیز می توانند همواره  با جستجو شماره فنی و یا دسته بندی مورد نظر خود، مشخصات کامل بلبرینگ مورد نظر، بررسی های دقیق موارد مصرف بلبرینگ و کاربرد بلبرینگ و رولبرینگ ها را مشاهده نمایند.

از جمله موارد مورد اشاره در محصولات فروشگاه اینترنتی تپ تیز می توان به بروز بودن قیمت های بلبرینگ و لوازم جانبی آن اشاره نمود. تپ تیز با کادری مجرب و کارآزموده همواره در تلاش است با نظارت و کنترل قیمت بلبرینگ ها و رولبرینگ های خود و با نگاهی کارشناسانه به مسائل مربوطه کاربران خود را در جریان قیمت ها، ویژگی ها و موارد کاربردی نظیر کاتالوگ آنلاین برینگ ها قرار دهد.

 

بلبرینگ چیست؟

بلبرینگ ها یکی از پر مصرف ترین و محبوب ترین لوازم صنعتی در جهان می باشند، بلبرینگ از یک رینگ خارجی ، یک رینگ داخلی ، ساچمه های کروی شکل و در نمونه های استاندارد از یک قفسه جهت نگهداری بیشتر ساچمه ها تشکیل میشود. بلبرینگ ها مصارف بسیار زیادی دارند که در ادامه به صورت کامل به آن پرداخته میشود اما به طور کلی می توان گفت هر چیزی که در جهان می‌چرخد با بلبرینگ است به جز کره زمین.

بلبرینگ به زبان ساده ابزاری جهت چرخش است، به عنوان مثال یک اسپینر دارای یک بلبرینگ است که باعث چرخاندن اسپینر با سرعت بالا میگردد ، یک چرخ خودرو دارای یک بلبرینگ است که امکان چرخش چرخ را به ماشین میدهد.

تصور کنید دو قطعه فلزی را میخاهیم بر روی هم بچرخانیم، بدون بلبرینگ این امر سبب اصطکاک بسیار بالا، سایش ، جرغه زدن و پس از مدتی خرابی آن دو قطعه فلزی میگردد اما بلبرینگ با ساچمه های توپی شکل یا کروی شکل خود و با غلطیدن در وسط دو رینگ یا حلقه باعث چرخاندن هر شی یا قطعه ای میشود.

اجزا تشکیل دهنده بلبرینگ

 کاربرد بلبرینگ

بلبرینگ ها کاربرد های متنوعی دارند و هر روزه به کاربرد های آن اضافه میشود، از جمله کاربرد های بلبرینگ در صنعت و در خودروسازی است ، بلبرینگ های صنعتی در کارخانجات و کارگاه های تولیدی کاربرد بسزایی دارند و نقش کلیدی را ایفا میکنند. و همچنین در خودرو سازی، بلبرینگ چرخ ، بلبرینگ دینام و ده ها کاربرد و موارد مصرف دیگر را میتوان اشاره نمود. به عنوان مثال یک خودرو حداقل 15 الی 30 بلبرینگ مورد نیاز دارد که پر مصرف ترین آن بلبرینگ چرخ خودرو است

از جمله مصارف بلبرینگ چه در صنعت و چه در زندگی شخصی میتوان به: آب میوه گیری ، جارو برقی و سایر لوازم خانگی گرفته تا بزرگترین دستگاه ها و ماشین آلات کارخانجات ، خودرو و کشاورزی. کمباین ها ، تراکتور ها غیره اشاره نمود.

انواع بلبرینگ

بلبرینگ ها عموما در سه شکل ساده – 2RS ZZ نیز یافت میشوند.

بلبرینگ باز یا ساده (بدون واشر) : این بلبرینگ ها هیچ واشری اعم از پلاستیکی و فلزی ندارند و بدون پوشش هستند.

کاربرد چنین بلبرینگ هایی در مصارف پر روغن ، داخل آب و غیره می باشد.

بلبرینگ 2RS (با واشر پلاستیکی) : این بلبرینگ ها دارای دو واشر از جنس پلاستیک فشرده مقاوم می باشند که در دو طرف بلبرینگ قرار میگیرند. این واشر پلاستیکی پوششی بر روی ساچمه های بلبرینگ ایجاد می‌نماید و از آن در برابر گرد و غبار و زنگ زدگی محافظت میکند و نیاز به لوبریکانت یا روانکاری را کمتر و طول عمر برینگ را بیشتر میکند.

بلبرینگ ZZ (با واشر فلزی) : بلبرینگ های ZZ دارای دو واشر از جنس فلز می باشند که در دو طرف بلبرینگ قرار داده میشود و مانع ورود گرد و غبار به داخل بلبرینگ نیز میگردد از جمله تفاوت فلزی با پلاستیکی میتوان به موارد پر حرارت اشاره نمود. واشر فلزی به علت جنس فلزی خود مقاومت بیشتری در برابر حرارت دارد.

دسته بندی بلبرینگ ها:

 

رولبرینگ چیست؟

ابتدا بیایید به یک باور غلط پایان دهیم ، رولبرینگ ، بلبرینگ نیست . بلبرینگ در انگلیسی از کلمات Ball و Bearing تشکیل شده ، و رولبرینگ در انگلیسی از کلمات Roll و Bearing تشکیل میشوند. بلبرینگ دارای ساچمه های کروی شکل می باشد و رولبرینگ شامل غلطک های استوانه ای و بشکه ای شکل میباشند.

رولبرینگ ها دارای ساچمه ها یا غلطک های استوانه ای ، بشکه ای و به عبارتی غیر کروی نیز می باشند ، و در کنار ساچمه های غیر کروی خود یک رینگ داخلی ، رینگ خارجی و قفسه های برنجی یا آهنی نیز اعضا تشکیل دهنده یک بلبرینگ هستند.

رولبرینگ ها ، نسبت به بلبرینگ ها نسخه های جدیدتر و کارآمدی هستند. رولبرینگ ها دارای استقامت بالاتر و موارد مصارف خاص تر هستند.

رولبرینگ بشکه ای برنجی رولبرینگ کنی کاپ رولبرینگ بشکه ای آهنی ساده

انواع رولبرینگ:

یاتاقان چیست؟

یاتاقان ها یا به عبارتی هوزینگ برینگ ها کالاهایی صنعتی و نگهدارنده بلبرینگ یا رولبرینگ ها هستند، عموما یاتاقان یک بلبرینگ و یا رولبرینگ را در خود جای میدهد و به مکان یا به یک سطح پیچ شده تا نگهدارنده یا هولدر بلبرینگ شود. وقتی جایگاه آه ثابت شد شفت هم اندازه یاتاقان و بلبرینگ مربوطه در آن جای میگیرد و آماده استفاده نیز میگردد.

یاتاقان یک نگهدارنده بلبرینگ است ، یاتاقان ها انواع و اقسام مختلفی دارند که در ادامه به شما معرفی میگردند

انواع یاتاقان

کاسه نمد چیست؟

کاسه نمد یا به عبارتی اویل سیل (Oil Seals) یک درزگیر برای مصارف صنعتی، خودرویی است. کاسه نمد از سه قسمت واشر لاستیکی کاسه ای فلزی یا پلاستیکی شکل ، یک فنر و یک نمد فشرده ساخته شده است و عموما به سبب جلوگیری از عبور روغن به بیرون و مصارف این چنینی استفاده میگردد.

 کاسه نمد

کاتالوگ آنلاین بلبرینگ

فروشگاه اینترنتی تپ تیز با توجه به تعدد و انواع مختلف بلبرینگ و رولبرینگ در ابعاد مختلف ، امکان جدیدی تحت عنوان کاتالوگ آنلاین بلبرینگ در اختیار کاربرانش قرار داده است. کاربران تپ تیز می توانند با این کاتالوگ برینگ های مورد نظر خود را جستجو کنند ، کاربران میتوانند هریک از: اندازه داخلی – اندازه بیرونی و عرض برینگ های خود را جستجو کرده تا به محصول مورد نظر خود برسند.